Kyläyhdistykset pääkuva

Ilomantsin kylätoimikunnat

Ilomantsin kylätoimikunnat 2018

Hattuvaaran kylätoimikunta Helka Hoskonen, puheenjohtaja 050 466 4934 helka.hoskonen@ilomantsilainen.com

Tiina Laakkonen, sihteeri, 040 591 0416

Haukivaaran kylätoimikunta Henna Tossavainen, puheenjohtaja 050 5901 357

Timo Kettunen, sihteeri, 040 727 5217, timo.kettunen@suomi24.fi

Huhuksen kyläyhdistys ry Olli Tahvanainen, puheenjohtaja 040 026 0795 olli.70@hotmail.com

Jenny Salmela, sihteeri, 044 309 2881, jenny.salmela@gmail.com

Iknonvaaran kylätoimikunta Kauko Hiltunen 050 386 4496 kaukohiltunen@luukku.com

Jaana Ryhänen, sihteeri, 040 755 1590, jaanaryhanen1@gmail.com

Kivilahden kyläyhdistys ry Silja Jeskanen, puheenjohtaja 050 379 7203 jeskanen.silja@gmail.com

Tiina Turunen, sihteeri, 045 890 8568

Kuuksenvaaran kylätoimikunta Saila Potkonen, puheenjohtaja 040 411 8187 saila.potkonen@ilomantsilainen.com

Osmo Hyttinen, sihteeri, 040 725 5247, hyttinen.osmo(at)luukku.com

Käenkosken kylätoimikunta ry Sulo Korhonen, puheenjohtaja 044 067 3849 sulo.korhonen@suomi24.fi

Jarmo Tykkyläinen, sihteeri, 044 067 3849, jartykky@gmail.com

Lehtovaaran kyläyhdistys ry Kalevi Maksimainen, puheenjohtaja 050 035 1797

Pirjo Haapalainen, sihteeri, 050 324 9403

Marjovaaran kylätoimikunta Antti Antikainen, puheenjohtaja 050 538 6467 antti.antikainen@outlook.com

Aila Kontturi, sihteeri

Mekrijärven seudun kyläyhdistys Arto Piipponen, puheejohtaja 050 594 8303 arpiippo(at)gmail.com
Mutalahden kylätoimikunta Anja Matfeinen, puheenjohtaja 050 442 3303

Kari Karhapää, sihteeri

Mäkikylät ry Armi Rouhiainen, puheenjohtaja 044 088 1381 ar.miro@hotmail.com

Satu Maksimainen, sihteeri

Möhkön kyläyhdistys ry Jorma Kärkkäinen, puheenjohtaja 050 535 1257

Maire Kärkkäinen, sihteeri, 040 511 5948, maire.purmonen@gmail.com

Naarvan kylätoimikunta Juha E. Hirvonen, puheenjohtaja 040 036 8300 juha.hirvonen.pp6@saunalahti.fi
Patrikan kylätoimikunta Veikko Metsälä, puheenjohtaja 050 322 9348

Mervi Asumaa, sihteeri

Rehvanan kylätoimikunta Tomi Heikkinen, puheenjohtaja 040 514 9579 teeheikkinen@gmail.com

Mari Päiveröinen, sihteeri

Sonkajan kyläyhdistys Riitta Kareinen, puheenjohtaja 050 382 9063

Helena Nissinen, sihteeri, 050 368 8957, helena_nissinen@hotmail.fi

Tokrajärven kylätoimikunta Harri Turunen, puheenjohtaja 040 012 1691 harri.turunen@hermanninviinitila.fi

Liisa Karvinen, sihteeri, 040 514 3184, liisa.h.karvinen@gmail.com

Tyrjänsaaren kyläyhdistys ry Kyösti Ikonen, puheenjohtaja 044 705 5121 kyosti.ikonen@ilomantsi.fi

Yhteystiedot

Unto Pirinen

Maaseutuasiamies
040 104 3020
unto.pirinen@ilomantsi.fi